Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Dřevěné postele z masivu: Zdravotně nezávadné řešení pro vaši ložnici

7. květen 2015 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

Při výběru nábytku máme spoustu možností, jakému materiálu dát přednost. Přestože se dnes dá pořídit nábytek z nejrůznějších moderních materiálů, jednoznačně největší oblibu má u českých domácností stále dřevo. Masivní dřevěný nábytek je sice oproti jiným materiálům dražší, nicméně je zase daleko kvalitnější a déle vydrží.

Reklama

Přednosti dřevěných postelí

Platí to i v případě, že si pořizujeme novou postel. Dřevěné postele, pokud jsou kvalitně vyrobeny, nám dokáží sloužit mnohem delší dobu, nežli je tomu například v případě postele z lamina. Mnozí z nás si také dřevěné postele kupují už jen z toho důvodu, že dřevo přirozeně voní, namísto chladné oceli je tak spánek v dřevěné posteli daleko příjemnější a pohodlnější.

Dřevěná postel je zdravotně nezávadná

Někteří prodejci kovových či jiných postelí namítají, že jejich produkty jsou ze zdravotního hlediska lepší, neboť dřevo může být lehce napadeno různými plísněmi a dřevěné postele tak mohou být pro uživatele zdravotně závadné. To však není pravda, neboť každá kvalitní dřevěná postel z masivu má garanci, že je z tohoto hlediska naprosto nezávadná. Dřevo navíc nevylučuje žádné nežádoucí látky, jako je například formaldehyd. Dřevěné postele jsou tak vhodné nejen pro zdravé dospělé jedince, ale i pro alergiky či malé děti.

Kvalitní dřevěná postel je základem pro zdravý spánek. V případě tohoto nábytku je volba přírodního materiálu rozhodně pozitivním krokem.

foto: dreveny-nabytek.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Václav

pondělí, 29. leden 2018
19:50

Už několik let jsem v domácnosti věrný pouze dřevu, a to jak se jedná o nábytek či různé doplňky, tak tento přírodní materiál mi prostě přirostl k srdci. Nyní máme v kuchyni nový dubový jídelní stůl od http://www.consulo.cz/jidelni-stul a jsme s ním velice spokojeni! ;)


Napsal: Václav [Odpovědět]


Čtěte také...

Nafukovací postel - řešení pro hosty

Nafukovací postel - řešení pro hosty

Má k vám přijet rodina, nebo očekáváte, že u vás přespí přátelé? Přemýšlíte, kam je uložit? Právě nafukovací postele mohou představovat řešení této situace. Nejenže jsou rychle připravené a skladné, ale poskytují i patřičné pohodlí.

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Chystáte se rekonstruovat nebo zařizovat prostor kuchyně ve vaší domácnosti? Pak se nechte inspirovat z fotogalerie kuchyní od společnosti JN Interier. Některé ukázky si prohlédnete také v tomto článku.


TZ: Přírodní kámen od Dunaje pro zkrášlení vaší zahrady

TZ: Přírodní kámen od Dunaje pro zkrášlení vaší zahrady

Zahrady tvoří neoddělitelnou součást domova, kde s oblibou trávíme příjemné chvíle s rodinou. Při jejich budování či obměně se vždy snažíme, aby prostor byl nejen funkční, ale také působil esteticky.

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Prostěradlo je základem ložního povlečení. Stejně jako povlaky na polštáře a přikrývky plní několik funkcí. Abyste se ve vaší posteli vždy dobře a pohodlně vyspali, měli byste si proto pořídit právě co nejkvalitnější prostěradlo.


Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Hledáte úsporné, moderní a komfortní vytápění? Už jste v souvislosti s podlahovým vytápěním slyšeli o topných rohožích? Jak fungují, kolik energie ušetří a jak probíhá jejich instalace?

Větrání a rekuperace: Řešení i pro váš dům?

Větrání a rekuperace: Řešení i pro váš dům?

Bez vzduchu se neobejde nikdo z nás. Pokud správně a dostatečně nevětráme, jsme unavení, špatně se nám spí i pracuje. Jenže častým otvíráním oken přicházíme především v zimě o drahé teplo. Jak tedy dostatečně větrat a přitom šetřit energii? Řešením je rekuperace.