Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Dětský nábytek: Barvy a materiály pro zařízení útulného dětského pokoje

23. březen 2015 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Čekáte přírůstek do rodiny a budete zařizovat dětský pokoj? Nebo jste se rozhodli vašemu potomkovi udělat radost a koupit mu za dobré vysvědčení nový dětský nábytek? Co by v dětském pokoji nemělo chybět? Jak vybírat dětský nábytek?

Reklama

Dětský pokoj by měl být příjemný, praktický a zároveň podporovat dětskou fantazii. V dětském pokoji dítě nejen spí, ale také zde píše úkoly, učí se a v neposlední řadě si v něm hraje. To bychom měli zohlednit při výběru dětského nábytku.

Výběr dětského nábytku a barvy

Než začnete dětský nábytek vybírat, pokoj si pečlivě změřte a promyslete si, kam přijde postel, psací stůl, police, skříň na oblečení. Důležitou roli hrají také barvy, kterými pokoj vymalovat.

Do dětského pokoje volte světlé pastelové barvy. Ideální je například zelená nebo žlutá. Modrá barva působí studeně a červená zase agresivně, proto není příliš vhodná do dětského pokoje ani do vaší ložnice.

Dětský nábytek: Co nesmí v pokoji chybět?

V žádném dětském pokoji nesmí chybět kvalitní postel. Ideálním materiálem je dřevo, které je zdravotně nezávadné a na rozdíl od kovu nestudí. Nepodceňujte ani investici do zdravotní matrace.

Každé dítě ocení dostatek úložného prostoru – nejde jen o to, že budete mít kam složit oblečení, ale také hračky, knihy a další poklady, které jsou pro vašeho potomka důležité. Jestliže řešíte problém s prostorem, zkuste jednoduché police, které umístíte na stěny pokoje. Pak už stačí jen nakoupit vhodné krabice a boxy, do kterých se vejde tolik věcí.

Nezapomeňte také na psací stůl a kvalitní dětskou židli. Jednou se totiž z vašeho malého caparta stane školák, který si domů bude nosit úkoly. Aby mu učení dobře šlo, měl by mít vytvořené dostatečné zázemí, kde se učit a psát úkoly.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Pokud se chceme sami pustit do malování bytu a jeho místností, pak je třeba si dát záležet hlavně na výběru barvy. Malířské barvy musí být pokud možno co nejkvalitnější, to znamená dostatečně kryjící a trvalé.

Zdící materiály pro stavbu domu

Zdící materiály pro stavbu domu

Základem každého domu je zdivo. Právě jeho výběr a vlastnosti mohou podstatně ovlivnit kvalitu bydlení. Při výběru zdících materiálů bychom se měli orientovat především dle toho, jaké má zdivo tepelně izolační vlastnosti, jaká je životnost materiálu a konstrukce jako celku, dále bychom se měli zaměř…


Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Ve vašem životě právě nastala ta významná chvíle, kdy je třeba zařídit dítěti jeho vlastní dětský pokoj, ale vy vůbec nevíte, jak na to? V dnešním článku vám poradím, jak dětský pokojík zařídit tak, aby byl přesně podle dětských představ.

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Na malování interiéru si řada lidí zve odbornou malířskou firmu, která provede všechny potřebné záležitosti - od přípravy na malování, přes namíchání barev, vymalování až po závěrečný úklid. Je však spousta kutilů, kteří si raději vymezí nějaký ten den volného času a do vymalování bytu se pustí sami…


Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Při rekonstrukci či stavbě domu si vybírejme pokud možno co nejkvalitnější materiál, který bude dostatečně odolný vůči poškození a vydrží co nejdéle. Platí to například i při dělání fasády domu. Pokud zvolíme kvalitní fasádní barvy, budeme mít na dlouhá léta vystaráno.

Příprava na malování: Zakrývací materiály

V každé domácnosti je čas od času potřeba vymalovat stěny místností. Jejich původní barva totiž vlivem času přichází o svoji původní svěžest a čistotu. Malování není třeba provádět příliš často, postačí k němu přistoupit tak jednou za dva roky. Před samotným malování pokojů je důležité řádně zakrýt …